1. proč meditovat?

Jednoduše proto, abychom dosáhli stavu rovnováhy a cítili se šťastní, a to stále. Meditace je velmi snadný prostředek pro výrazné snížení úrovně stresu a celkové zklidnění. Zároveň zajišťuje dostatek tolik potřebné energie.

Blahodárné účinky meditace jsou všestranné, a to na úrovni mysli i těla. Věřte, že meditace bude fungovat, ať už jsou vaše důvody a cesty k meditaci jakékoliv.

Věděli jste, že meditace působí na buněčné úrovni? Má to zásadní vliv na účinky.

2. o meditaci

Existuje hodně různých definic meditace. Já ji chápu jako cestu k sobě sama, ke stavu rovnováhy. A to jak vnitřní, tak ve směru k vnějšímu světu. Meditace ve skutečnosti není jen cesta, jak tohoto stavu dosáhnout, ale i ten stav samotný.

Já se dlouhodobě zabývám technikou Védské meditace, která je jednoduchá až primitivní (slovy mých absolventů). Za všech okolností platí motto „čím míň se snažíš, tím víc to funguje, tím víc získáš“.

Jak ale může fungovat něco, při čem se nemusíme a dokonce ani nemáme snažit?

3. mýty a překážkyCítíte, že by vám meditace mohla zlepšit kvalitu života, dodat energii, přinést štěstí a tolik potřebné zklidnění, jenže v hlavě máte stále nějaká „ale“? Říkáte si, že ostatním to fungovat může, nicméně ta vaše překážka zcela objektivně brání úspěchu?