Proč se naučit meditovat a meditaci věnovat špetku vzácného času? Jednoduše proto, abychom se cítili šťastní. A aby se nám snadno podařilo navodit pocit štěstí ve chvíli, kdy nám chybí. Tedy abychom se cítili šťastní stále, a to jen a jen díky sobě.

Meditace nám totiž dává šanci dosáhnout stavu rovnováhy. Je to velmi snadný a příjemný prostředek pro znatelné snížení úrovně stresu a také pro tolik potřebné zklidnění.

Nenechte se ovšem mást, meditace nevede k nějakému útlumu, naopak díky ní můžeme sami a bez pomoci získat dostatečné množství energie pro naše plány a aktivity, které nás naplňují, lépe si uspořádat čas a život vůbec.

Díky meditaci jsme připravenější na zátěžové situace a odolnější vůči jejich nepříznivým následkům. Pravidelná každodenní meditace nám umožňuje lépe se rozhodovat, a to i v zásadních životních otázkách.

Koupel v blahodárných účincích

Blahodárné účinky, které si díky pravidelné meditaci dopřáváme, jsou všestranné a fungují až na buněčné úrovni. Je to více než důležité pro obě (vzájemně propojené) sféry, kterých se dotýkají, a to mysli a těla. Během praxe se tedy budou čím dál více uzdravovat a dostávat do rovnováhy i ta nejstarší zranění a šrámy, a to jak na těle, tak i na duši.

Pomoc od nás samotných je nejpřirozenější

A to vše jen a jen naším vlastním nenáročným přičiněním. Taková pomoc mysli i tělu, která pochází od nás samotných, je nejpřirozenější, nejúčinnější, nejsilnější a má dlouhotrvající účinky.

Ať už jsou vaše důvody a cesty k meditaci jakékoliv, věřte, že bude fungovat. Nenechte se zbytečně odradit rozšířenými mýty nebo domnělými překážkami a pusťte do svého světa jednoduchou až primitivní techniku Védské meditace, která nemá žádné nároky ani požadavky a její motto zní „čím míň se snažíš, tím víc to funguje“.

Ptáte se, jak může fungovat něco, u čeho se nemáme snažit? Odpověď najdete tady!

chci vědět víc o meditaci