O možnosti zúčastnit se kurzu meditace jsem se dozvěděla zrovna v období, kdy jsem o podobné metodě delší dobu uvažovala, a to z důvodu autoimunitního ocemocnění. Byla jsem přesvědčená, že mám možnost přispět ke zlepšení a stabilizaci stavu podporou psychiky. Chyběl mi ale ten správný impuls v podobě důvěryhodného průvodce.

Radek je perfektní průvodce na cestě k pozitivním účinkům meditace. Pod jeho vlídným a inspirujím vedením do sebe začnou věci zapadat. Kurz samotný byl zážitkem a relaxací v jednom, následná samostatná praxe velmi jednoduché meditační techniky je moc příjemná a vždycky se na ni těším.

Zjistila jsem, že meditovat se dá ze nejrůznějších okolností, třeba přímo vedle vany s koupajícími se dětmi. 20 minut je doba dostatečně dlouhá na to, aby člověk stihnul nechat vše plynout tak, jak má, i když to kolikrát na začátku vypadá jako nedosažitelný stav.

Meditace mi změnila život, umožnila mi dívat se na svět z jiné perspektivy a výrazně snížila potřebu mít vše vyřešené nejlépe hned. Naučila mě méně se bát a nechat občas věci plynout bez snahy pomáhat k jejich uzavření nebo nucenému směru. To vše přispívá k většímu klidu na duši i těle, tedy jednoznačně i ke zlepšení zdravotního stavu. Dá se dobře přizpůsobit momentálním podmínkám a stala se nedílnou součástí mého života. Vřele doporučuji.

Jana Ulcová