O Radkově nadšení pro Védskou meditaci jsem věděla už za jeho pobytu v Austrálii. S Radkovými rodiči jsme byli přátelé, takže po jeho návratu z Austrálie jsem se velmi rychle dozvěděla o jeho aktivitách a plánech.

Pozval mně na svoji úvodní přednášku o Védské meditaci v místě mého bydliště. V podstatě jsem se tomu dost bránila. Tvrdila jsem mu, že medituji při modlitbě, protože jsem věřící a víc nic nepotřebuji. A navíc je mi známo, že katolická církev jógu, meditace a podobné praktiky odmítá a nedoporučuje. I přes tato varování jógová dechová a protahovací cvičení úspěšně praktikuji ve svém životě. Mohu říci, že bych se bez toho neobešla. Udržet svoje chabé zdraví v kondici, je pro mne nezbytné.

Mám od svých 14 let průduškové astma, alergie a v poslední letech se přidalo i srdeční onemocnění. Jako správný zdravotník, musím mít kde co……. asi je to i třeba, aby člověk měl pochopení pro pacienty. Pochopila jsem, že psychosomatické příčiny některých svých nemocí musím nějakým způsobem eliminovat, zrušit energetické bloky, kterých jsem si byla vědoma, ale nedokázala jsem to sama zvládnout.

Prostě, měla jsem obavy, co mě na přednášce čeká, jestli to není nějaké čarování apod.
Po přednášce jsem pochopila, že to může být moje šance, a že to zkusím, i kdyby výsledek byl jen na úrovni poznání něčeho nového. Kurz jsem absolvovala a nepřestanu být Radkovi vděčná, že měl s mojí nedůvěrou trpělivost!

Co jsem nedokázala odbourat cvičením, podařilo se mi odstranit díky Védské meditaci.
V životě nejsou náhody a náhodičky. Dostala jsem to, o co jsem prosila. Veliké díky!

Marie Smejkalová