Anita, narozena roku 1959 v Indii byla v životě zpočátku ovlivňována hinduistickým náboženstvím později po přestěhování křesťanstvím. Zpočátku knihy se dozvídáme především o jejím dilematu ohledně náboženských směrů, které si v mnohem odporovaly a zároveň o jejím vnitřním boji s tím co cítila a jaké bylo očekávání rodičů a okolí. Velmi ji trápil strach z toho co bude po smrti což následně provázelo celý její život.

Po spousty trablích ohledně domluvených sňatků které byly v její kultuře povinností se rozhodla vzepřít celé společnosti a roku 1995 se vdala za muže Dannyho Moorjani a rozhodla se pracovat ve světě byznysu.

V roce 2002 lékaři diagnostikovali rakovinu. Anita již několik let předtím trpěla strachem z této nemoci, která postihla její nejlepší přítelkyni i jejího tchána.

Rozhodla se odmítnout konvenční léčbu a odjela do Tibetu kde se rozhodla pro alternativní léčbu, po několika zde strávených měsících opravdu zmizely všechny symptomy rakoviny. Po návratu domů však ze strany okolí přišlo odmítnutí myšlenky jejího uzdravení a Anita znovu začínala pociťovat nejistotu a znovu onemocněla.

Dne 2. února 2006 byla Anita odvezena do nemocnice kde ji selhávaly orgány, všude po těle měla rozsáhlé léze a prakticky se dusila vlastními tekutinami. Ten den ji doktoři prohlásili za mrtvou poté co upadla do stavu klinické smrti.

Anita tu velmi detailně popisuje svůj zážitek, kdy se najednou stala součástí celého vesmíru. V tomto stavu si uvědomila že všechno co se jí v životě stalo bylo výsledkem jejich rozhodnutí v životě. Nemoc byla následkem jejího strachu. Protože ač dělala vše proto aby se uzdravila v její mysli stejně bylo přesvědčení, že rakovina znamená konec. V tomto stavu pocítila naprostou lásku, nejvyšší stav bytí, spojení s vesmírem. Popisuje že všechny dilema ohledně náboženství či smýšlení jsou jen lidským výmyslem a že jediná cesta je být v tomto stavu. Rozhodla se vrátit do svého těla protože cítila, že má poslání.

Poté co se vrátila zpět do svého těla začala se zázračně rychle uzdravovat a její život se naprosto změnil. Začala vnímat život naprosto jiným způsobem. Dnes dělá konference po celém světě a mluví o svém zážitku a poznání.

Zážitky popisované v této knize se často shodují i s popisem lidí co byly také ve stavu klinické smrti

Čtení této knihy ve vás může na jedné straně vzbudit rozpor na druhé straně ale můžete mít silný pocit, že toto všechno vlastně znáte a víte. Knihu jednoznačně doporučuji přečíst a udělat si čas na vstřebání. Kniha je velmi čtivá a v člověku zanechá velmi hluboký zážitek.

Recenze: Elza